KONST / Oljemålningar / Oljemålning 14666613
*
nr 1466 6613
Börje Frykenstam
(f. 1936), Sverige
Oljemålning, Signerad, Wiener-konditoriet, Mäster Samuelsgatan. Olja på duk, 33x55, yttermått inklusive ram: 36x58 cm
Börje Frykenstam, svensk bildkonstnär född i Värmland 1936.
Följerätt
Utrop:
800 kr
Såld:
700 kr
Sista tid för bud online:
måndag 9 maj 2022
kl 18:23:59
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
8/5 17:03:35
1
500 kr
9/5 16:29:25
2
600 kr
9/5 16:30:06
1
Vinnande bud
- Konstnär/Designer
Börje Frykenstam
Börje Frykenstam, svensk bildkonstnär född i Värmland 1936.
Läs mer om Börje Frykenstam
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: börje frykenstam mäster samuelsgatan olja olja på duk oljemålning oljemålningar svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige wiener-konditoriet
-
2078 Akryl
Agneta Von Koskull. Signerad, daterad 1989. Akryl ..//
Auktionen avslutas
om en vecka
17 juni kl 20:44
-
2042 Akvarell
+ oljemålning, 2 st, Mary Norberg, stilleben. Sign..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
om en vecka
17 juni kl 18:53
-
2004 Oljemålning
Ada Otema (1910-1996), Sverige. Komposition. Signe..//
Aktuellt bud: 800 kr
Auktionen avslutas
om en vecka
17 juni kl 19:55
-
2113 Oljemålning
Agda Holst (1886-1976), Sverige. Signerad, daterad..//
Auktionen avslutas
om en vecka
17 juni kl 19:11
-
5057 Oljemålning
Anthony Strüwer (f. 1942), "Good news". Signerad. ..//
Auktionen avslutas
om en vecka
17 juni kl 20:26
-
3081 Oljemålning
Aristodemo Baigler (f. 1928), Italien. Barn med hu..//
Auktionen avslutas
om en vecka
17 juni kl 19:55
*
Börje Frykenstam
Börje Frykenstam, svensk bildkonstnär född i Värmland 1936.
Läs mer om Börje Frykenstam
nr 1466 6613
Börje Frykenstam
(f. 1936), Sverige
Oljemålning, Signerad, Wiener-konditoriet, Mäster Samuelsgatan. Olja på duk, 33x55, yttermått inklusive ram: 36x58 cm
Börje Frykenstam, svensk bildkonstnär född i Värmland 1936.
Följerätt | |
---|---|
Utrop: | 800 kr |
Såld: | 700 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 9 maj 2022 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
8/5 17:03:35 | 1 | 500 kr |
9/5 16:29:25 | 2 | 600 kr |
9/5 16:30:06 | 1 | Vinnande bud |
- Konstnär/Designer
Börje Frykenstam
Börje Frykenstam, svensk bildkonstnär född i Värmland 1936.Läs mer om Börje Frykenstam
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: börje frykenstam mäster samuelsgatan olja olja på duk oljemålning oljemålningar svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige wiener-konditoriet
-
2078 Akryl
Agneta Von Koskull. Signerad, daterad 1989. Akryl ..//
Auktionen avslutas
om en vecka
17 juni kl 20:44 -
2042 Akvarell
+ oljemålning, 2 st, Mary Norberg, stilleben. Sign..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
om en vecka
17 juni kl 18:53 -
2004 Oljemålning
Ada Otema (1910-1996), Sverige. Komposition. Signe..//
Aktuellt bud: 800 kr
Auktionen avslutas
om en vecka
17 juni kl 19:55
-
2113 Oljemålning
Agda Holst (1886-1976), Sverige. Signerad, daterad..//
Auktionen avslutas
om en vecka
17 juni kl 19:11 -
5057 Oljemålning
Anthony Strüwer (f. 1942), "Good news". Signerad. ..//
Auktionen avslutas
om en vecka
17 juni kl 20:26 -
3081 Oljemålning
Aristodemo Baigler (f. 1928), Italien. Barn med hu..//
Auktionen avslutas
om en vecka
17 juni kl 19:55